Attīstošie paklājiņi ir īpašs aksesuārs, kas ļauj paātrināt bērna kognitīvo motoriku attīstību. Tie piesaista bērna uzmanību uz ilgu laiku, vienlaikus nodrošinot viņam komfortu. Paklājus var izmantot arī kā piknika segas vecākajiem bērniem un pat kā sauļošanās paliktņus pludmalē. Attīstošo paklājiņu priekšrocība ir tāda, ka mazuļi tos var lietot jau no pirmajām dzīves dienām. Sākumā viņi tikai skatīsies, bet ar laiku, aptuveni no trešā dzīves mēneša, sāks pastiepties ar rokām pie piekārtām rotaļlietām vai skatīties savu atspulgu spogulī.

Augot, bērns atklās jaunas paklāja funkcijas un līdz ar to arī savas iespējas. Attīstošie paklājiņi ir veidoti tā, lai sniegtu bērnam pēc iespējas vairāk dažādu stimulu, krāsu, faktūru, skaņu un palīdzētu viņam attīstīt citas prasmes katrā attīstības stadijā. Paklāji lieliski ietekmē mazuļa sajūtas un mudina viņu laika gaitā celties, apgriezties uz vēdera un visbeidzot rāpot.

Labam attīstības paklājiņam, pirmkārt, jābūt mīkstam un piemērotam gulēšanai, arī uz vēdera. Paklājiņiem bieži tiek piestiprināti zobgraužņi, kas mudina mazuli gulēt uz vēdera, kas sākumā ir grūti, bet ļoti svarīgi pareizai attīstībai. Turklāt paklāji ir aprīkoti ar piekarināmiem elementiem, kas ietver grabulīšus, spoguļus, rotaļlietas un dažāda veida gaismas un skaņu aksesuārus. Viņu uzdevums ir stimulēt bērna sajūtas un dot viņam dažādus stimulus.

Parasti rotaļlietas ir izgatavotas no neviendabīgiem materiāliem, kas ļauj bērnam iepazīties ar cietiem un mīkstiem priekšmetiem, slidenām, raupjām, plīša virsmām, čaukstēšanu, mirgojošām gaismām, skaņām.

Jāņem vērā, ka attīstošie paklājiņi aug kopā ar bērnu. Pirmajos mēnešos viņi palīdz viņam iepazīt pasauli, un laika gaitā kļūst par vietu spēlēm un pirmajiem soļiem. Paklājus laika gaitā var pārveidot, elementus pievienot vai noņemt un izmantot arvien radošāk.

Šāda veida rotaļlietas ir labākā lieta, ko varat dot bērnam. Mazs cilvēks var atklāt jaunas skaņas, krāsas, tvert, spiest, kustināt, griezt un daudzu stundu garumā izklaidēties savā tempā. Paklājiņi ir pilnīgi droši un ērti, turklāt papildus aizsardzība saliektu sānu veidā pasargā mazuļus no izkrišanas. Visi materiāli, no kuriem izgatavots paklājs, ir arī viegli tīrāmi, un lielāko daļu elementu var viegli mazgāt veļas mašīnā.