PUDELE ir viens no svarīgākajiem bērna dzīves aksesuāriem, kas noder gan agrīnā periodā, ja mamma kādu iemeslu dēļ nevar zīdīt mazuli, gan iepriekš atslauktā mātes piena izmantošanai, gan vēlāk paplašinot mazuļa uztura programmu. Zīdaiņu barošanas pudelītes ir pieejamas vairākos izmēros, lai tās varētu ērti pielāgot mazuļa vecumam un vajadzībām.
Ideālajai pudelītei jaundzimušā barošanai jābūt 100-150 ml ietilpībai. Vecākajiem bērniem labāk piedāvāt lielu pudeli ar ietilpību 300-330 ml. Visas bērnu barošanas pudelītes ir izgatavotas no drošiem, netoksiskiem un izturīgiem materiāliem un nesatur BPA.
Līdz kuram laikam jābaro mazulis no pudeles? Barošana ar pudelīti jāpārtrauc, kad jūsu mazulim ir 13–15 mēneši. Pusotru gadu vecam bērnam barošanai nevajadzētu lietot pudelīti. Tas ir saistīts ar nepieciešamību rūpēties par bērna mutes higiēnu. Ir vērts atradināt bērnu no pudeles pakāpeniski. Pudeles ilgstoša lietošana var radīt problēmas ar sakodienu un zobu veselību nākotnē. Tomēr jūs varat nomainīt pudeli ar spēciālo bērnu krūzi.
Cik bieži ir jāmaina barošanas pudeles? Barošanas pudeles jāmaina ik pēc 3 mēnešiem. Ir svarīgi arī pareizi nomazgāt pudeli. Ja izmantojat cietākas birstes, pudeles iekšpusē var parādīties skrāpējumi, kuros uzkrājas netīrumi un baktērijas. Neaizmirstiet kopā ar pudeli nomainīt arī knupi.
Kā tīrīt barošanas pudeles? Bērna barošanas pudele ir jānomazgā, vēlams uzreiz pēc tam, kad bērns ir izdzēris pienu. Neatlieciet mazgāšanu uz vēlāku laiku – piens var izžūt un no tā atbrīvoties būs grūtāk. Izmantojiet speciālās ziepes un siltu ūdeni, kā arī speciālu birstīti bērnu pudelīšu un piederumu mazgāšanai. Vienmēr rūpīgi izskalojiet pudeli un knupi. Daudzas barošanas pudelītes var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Sīkāku informāciju par šo var atrast ražotāja instrukcijās.
PUDEĻU KNUPIS regulē ātrumu, kādā piens izplūst no pudeles, pateicoties knupjā esošo caurumu skaitam un izmēram. Izvēloties knupi barošanai, pievērsiet uzmanību tā formai un plūsmas ātrumam. Barības daudzums, kas nāk no knupja, ir atkarīgs no bērna vecuma - jo vecāks, jo straujāka plūsma. Visi pudeļu knupji ir īpaši mīksti, izgatavoti no augstākās kvalitātes silikona, un tiem ir ventilācijas sistēma, kas novērš gaisa iesūkšanos, tādējādi samazinot kolikas risku jūsu mazulim.
Pirmais svarīgais jautājums, pērkot knupīti, ir vai tas atbilst bērna vecumam. Uz knupju iepakojuma ražotāji norāda mazuļa vecumu, kuram izstrādājums paredzēta, tāpēc, ja bērniņš piedzimis laikā un attīstās pareizi, jāievēro šie ieteikumi. Caurumu skaits un izmērs ietekmē to, cik ātri ēdiens izplūst no pudeles. Jaundzimušajiem un zīdaiņiem līdz 4 mēnešu vecumam, kuri vēl tikai apgūst pareizu sūkšanas tehniku, jāizvēlas lēnas plūsmas knupjus ar 1-3 maziem caurumiem. Vecākos mazuļus var barot no pudelītēm ar vidējas vai ātras plūsmas knupjiem, kuriem ir 3 lieli caurumi, un tos var izmantot arī barošanai ar putru. Izvēloties lēnas vai ātras plūsmas knupīti, ir vērts vērot mazuli ēšanas laikā. Ja knupja esošo caurumu skaits vai izmērs nav piemērots jūsu mazulim, viņš ēšanas laikā sašķobīsies un kļūs nervozs. Slikts svara pieaugums var būt arī brīdinājuma signāls, kas var būt saistīts ar to, ka piens no pudeles izplūst pārāk lēni. Tomēr, ja jūsu mazulis zīdīšanas laikā bieži rīst un skaļi norij, plūsma var būt pārāk ātra.
Pudeles uzgalis (snīpis vai iemutnis) ir noderīgs, pārejot no zīdīšanas vai barošanas ar pudeli uz patstāvīgu dzeršanu. Parasti tas notiek aptuveni sešu mēnešu vecumā, kad bērna uzturs sāk pakāpeniski paplašināties, iekļaujot tajā jaunus pārtikas produktus. Jūs joprojām varat izmantot pudeli, lai dotu tēju un sulas, bet jūs varat apsvērt iespēju nomainīt knupīti ar iemuti. Pudeļu iemuti pozitīvi ietekmē sakodiena veidošanos, kā arī trenē mutes muskuļus, kas ir tik svarīgi runāšanas un ēšanas procesā.
PUDEĻU un KNUPJU BIRSTES: Ikviens, kurš kādreiz ir mēģinājis iztīrīt pudeli — jebkuru pudeli —, zina, ka tas ir diezgan grūts uzdevums. Protams, mēs nerunājam tikai par skalošanu ar ūdeni. Pudeļu mazgāšanai izveidotas speciālas iegarenas birstes, kuras var iedurt caur pudeles kakliņu un tādējādi tikt iekšā. Bērnu pudeļu birstītes ir izgatavotas no maigām, taču izturīgām šķiedrām, kas labi savāc netīrumus, nesaskrāpējot virsmu. Neizmantojiet birstītes, kas paredzētas parastajām pudelēm, jo dziļos skrāpējumos, ko tās var izraisīt, uzkrājas baktērijas, kuras ir grūti noņemt. Parasti komplektā ietilpst arī mini-birstīte knupjiem un citiem maziem priekšmetiem, kas arī efektīvi un maigi attīra pārtikas atliekas. Lai pudeles un citi priekšmeti būtu higiēniski un tīri, tiek piedāvāti pudeļu žāvētāji, kas palīdz sakārtot piederumu uzglabāšanas vietu.