Mūsdienu pasaule prasa mobilitāti un aktivitāti, tāpēc klasiskie ratiņi ne vienmēr var palīdzēt vecāku ikdienā. Saprotot, cik bieži māmiņām un tētiem ir jādodas izbraucienos ar mazuli, bērnu preču ražotāji ir izstrādājuši vairāku veidu ērtus un kompaktus nesējus: ķengursomas un slingus.
Ķengursoma ir mugursomai līdzīga ierīce ar platām lencēm, jostu un augstu mugurpusi mazulim.Šādā somā bērnu var novietot priekšā, aizmugurē vai sānos, ar seju vai aizmuguri pret vecākiem, atkarībā no modeļa. Ķengursomai ir daudz priekšrocību. To ir ātri un viegli uzvilkt, stiprinājumi un siksnas nav katru reizi jāpielāgo bērnam. Ķengursoma atbrīvo rokas un ļauj būt kustīgam ikdienā, palīdz mazulim ātri pielāgoties pasaulei un apgūt sociālo mijiedarbību. Ķengursomai ir arī trūkumi, kas parasti izpaužas, ja modelis ir nepareizi izvēlēts vai arī tiek lietota neatbilstoši vecumam. Šādas somas ir mazāk piemērotas garām pastaigām, jo rada diezgan lielu slodzi mugurai, turklāt mazulis var ātri nogurt. Jāņem vērā, ka šāda veida somas nav piemērotas zīdaiņiem. Mugurdaļa neļauj jaundzimušajam ieņemt dabisku, nedaudz izliektu stāvokli, un tas negatīvi ietekmē mugurkaula attīstību. Gurnu atbalsta trūkums liek mazulim pieņemt U veida stāju, kas var izraisīt gūžas displāziju. Ķengursomu ieteicams lietot ne agrāk, kad bērns iemācās sēdēt patstāvīgi, bet pēc tam labāk pagaidīt vairākus mēnešus, ļaujot viņam nostiprināties.
Vienīgais pārnēsātājs, kas ir piemērots jaundzimušajam, ir slings. Tam ir daudz līdzību ar tekstilizstrādājumiem, ko izmanto sievietes Āfrikā. Stlinga pamatā ir garš auduma gabals, ko izmanto, lai aptītu mazuli. No pirmā acu uzmetiena tas ir neērti, taču māmiņas, kas izmēģinājušas šo metodi, reti kad paliek vīlušās. Parasti pārdošanā var atrast divu veidu slingus: šalles veida slingu un slingu ar gredzeniem.
Slingšalle ir garš audums līdz sešiem metriem, kas uzvelkams speciālā veidā, lai bērnu varētu ērti nēsāt pārnēsā gan guļus, gan sēdus. Šis fakts padara slingu par lielisku iespēju strauji augošam mazulim: tūlīt pēc piedzimšanas jūs to nēsājat guļus stāvoklī, un laika gaitā sākat to sēdināt anatomiski pareizā stāvoklī, izmantojot to pašu audumu. Slingšallē mazuli var novietot priekšā uz vēdera, tāpat kā šūpulī, uz muguras vai uz gurniem. To var novietot tikai ar seju pret māti, M-veida stāvoklī. Tas ir nepieciešams, lai novērstu gūžas displāziju. Galvenā šalles priekšrocība ir tā, ka jūs kontrolējat katru sprieguma centimetru un vienmērīgi sadalāt bērna svaru, nosakot viņa stāvokli.
Slings ar gredzeniem ir daudz īsāks - apmēram divi metri. Vienā pusē ir riņķi piesiešanai. Paredzēts mazuļa pārnēsāšanai pa diagonāli pār plecu.Šo slingu ir vieglāk uzvilkt un novilkt, kā arī var regulēt spriegumu ejot, bet ilgstoši nēsāt bērnu uz viena pleca nav viegli. slinga ar riņķiem nēsāšanas pozīcijas ir identiskas šallei, taču ņemiet vērā, ka tas nav saistīts ar bērna nostiprināšanu starp kājām, tāpēc mazulis var vienkārši izkrist.
Līdz ar to, izvēloties pārnēsātāju, pirmkārt , ir jākoncentrējas uz bērna vecuma: līdz 6 mēnešiem izvēlieties slingu vai ķengursomu ar funkciju nēsāt bērnu guļus stāvoklī, no 6 mēnešiem ķengursoma būs ērtāk lietošanā. Jebkurā gadījumā vienmēr ievērojiet ražotāja norādījumus.
Mūsdienās vecāki un speciālisti vairs neapšauba to, ka bērnam pirmajos dzīves gados nepieciešams ciešs kontakts ar mammu. Pasaules Veselības organizācijas veiktie zinātniskie pētījumi ir apstiprinājuši bērna nēsāšanas nozīmi viņa veselībai, psiholoģiskajam komfortam un pilnīgai attīstībai. Tāpēc par ierastu aksesuāru ģimenēs ar maziem bērniem kļūst slingi un ķenguru somas, pateicoties kurām māmiņas apvieno komunikāciju ar bērnu un mājas kārtošanu, praktizē ērtas pastaigas ar iespēju diskrēti pabarot mazuli.
Ķengursomas un slingi
Ķengursomas un slingi veikalā bebis.lv-kvalitāte par saprātīgu cenu
Labākais risinājums vecākiem, kuri mīl aktīvu dzīvesveidu un pastaigas.