Mīkstās rotaļlietas mīl visu vecumu bērni. Mazulim šī nav tikai izklaide, bet īsts draugs, ar kuru var dalīties visos priekos un bēdās. Mīkstajām rotaļlietām ir milzīga loma mazuļa attīstībā. Pateicoties "saziņai" ar mīksto draugu, bērns apgūst pasauli, pēta ķermeņa uzbūvi (acis, deguns, ķepas utt.), trenējas komunikācijas taktikā, etiķetē, higiēnā: sveicina, aicina pie galda, piedāvā mazgāt rokas kopā, iet gulēt. Spēlējoties ar mīkstajām rotaļlietām, bērns attīsta svarīgākās cilvēka īpašības, kas nepieciešamas visu mūžu: rūpes un atbildība pret citiem. Bērns saprot, ka mīkstās rotaļlietas ir mazas un neaizsargātas, un viņam tās ir jāaizsargā kā labākajam draugam. Ar mīkstajām rotaļlietām bērns apgūst dažādas lomu spēles. Piemēram, viņš var spēlēties ar pasaku sižetiem. Tas palīdz attīstīt iztēli un radošumu agrā bērnībā. Turklāt mazulis savus noslēpumus, skumjas, pārdzīvojumus, priekus, domas un noskaņojumu var uzticēt mīkstajam draugam. Mīļākā rotaļlieta ir kā psihologs maziem bērniem. Tās mazina stresu, uzmundrina, atbalsta un nomierina ceļojumos vai ejot uz bērnudārzu, pie ārsta. Bērns mierīgi aizmieg gultiņā, apskaujot pūkainu dzīvnieku, izbauda kopīgu laika pavadīšanu ar savu iecienīto mīluli.

Visam ap mazuli jābūt kvalitatīvam un drošam. Mīkstās rotaļlietas nav izņēmums. Pirms pērkat dāvanu dēlam vai meitai, pārliecinieties, vai ražotājs ir uzticams, pārbaudiet, vai rotaļlietai nav defektu, tās šuvju kvalitāti, materiāla maigumu un pildvielas veidu.

Psiholoģu brīdinājumi! Sazinoties ar rotaļlietu, bērns kompensē vecāku uzmanības trūkumu, un tāpēc, ja bērns noslēdzas sevī, kolektīvu spēļu vietā dod priekšroku “īstam draugam”, tad jābūt piesardzīgiem – šis ir pirmais zvans par iespējamiem emocionāliem vai garīgiem traucējumiem.

Un, visbeidzot, svarīgākais ir tas, ka neviena rotaļlieta pati par sevi neattīstīs bērnu un iemācīs viņu spēlēt, ja blakus mazulim nav pieaugušā. Jebkura rotaļlieta bez pieaugušā līdzdalības zaudē ievērojamu daļu no savas pievilcības. Ir ļoti svarīgi, lai mēs ne tikai iegādātos un piepildītu bērna istabu ar rotaļlietām, bet arī iemācītu un parādītu, cik interesanti un daudzveidīgi ir iespējams ar tām spēlēties un pavadīt laiku.

Starp citu, daudziem mīlestība pret mīkstajām rotaļlietām ilgst visu mūžu.