Sensorām (taustāmām) bumbiņām spēļu laikā ir masāžas iedarbība uz plaukstām, mazulis attīsta smalko motoriku un taustes sajūtu. Ar bumbu var masēt visu bērna ķermeni, ripinot rotaļlietu pa viņa rokām, kājām un muguru. Lielākie bērni ar prieku spēlēsies paši ar masāžas bumbiņām: mīcīt tās plaukstās vai ar pirkstu spilventiņiem, mētāt un ķert, ripināt bumbu-ezīti pa galdu. Bērni, kas vecāki par gadu, paši var ripināt bumbiņas ar kājām - tas veicina muskuļu un skeleta sistēmas attīstību, kas ir ļoti svarīgi patstāvīgas staigāšanas sākumā.
Sensorās rotaļlietas lieliski attīsta smalko motoriku, redzi, koncentrēšanos, koordināciju, veiklību, tausti, taustes sajūtu, iztēli un krāsu uztveri.
Bumbas-ezīšus ieteicams lietot bērna masāžai, jo tās:
- lieliski aktivizē asinsriti, uzlabo muskuļu apgādi ar skābekli un citām lietderīgām vielām, kā arī labvēlīgi ietekmē pēdas attīstību;
-veicina muskuļu aktīvo darbību, kā rezultātā ātrāku fizioloģiskās hipertonitātes mazināšanos. Masāžas bumba, iedarbojoties uz ķermeņa zonām ar savām “adatām”, ir efektīvs līdzeklis muskuļu atslābināšanai un sasprindzinājuma mazināšanai;
- masāžas laikā sasildīsiet grūti sasniedzamās vietas. Piemēram, mazuļa pirkstus, plaukstas un pēdas masāžai ir daudz vieglāk apstrādāt ar masāžas bumbiņām (vai pupiņām, rullīšiem) nekā ar rokām;
- šāda masāža veicina smalko motoriku attīstību un runas uzsākšanu;
- bumbiņas labi noder masāžai rotaļīgā veidā.
 Noapaļotas masāžas tapas efektīvi iedarbojas uz galvas ādas, rumpja un ekstremitāšu bioloģiski aktīvajām zonām, palīdzot uzlabot visa organisma stāvokli.Rotaļājoties ar masāžas bumbiņām, bērns apgūst sev svarīgus jēdzienus: “zemāk” , “augstāks”, “pa labi”, “pa kreisi”. Turklāt šādas spēles pozitīvi ietekmē bērna radošās spējas un bagātina iztēli, kas ir ļoti svarīgi pirmsskolas vecumā. Masāžas bumba veicina smalkās motorikas attīstību, stimulē komunikāciju un palīdz orientēties telpā. Tas regulē kustību spēku un precizitāti. Spēlēs ar sensorām bumbām pozitīvi ietekmē bērna emocionālo sfēru, uzlabojot redzi, spēku, veiklību un reakcijas ātrumu.
Masāžas bumbiņas ir ērtas to izmēra dēļ. Tās viegli iekļaujas bērna plaukstā un ir patīkamas taustei. Tāpēc bērniem tik ļoti patīk ar tām spēlēties. Visas bumbiņas ir drošas mazuļiem. Rotaļlietu materiāls ir pietiekami izturīgs, lai mazulis nevarētu to sakošļāt un lai netraumētu maigo ādu.
Pirms spēlēšanas iesakām mazgāt rotaļlietas, izmantojot bērnu mazgāšanas līdzekli siltā ūdenī, bumbiņas ir viegli kopjamas un ātri nožūst.

Sensorās bumbiņas mazulim-kā  izmantot:
1) Masāža. Ar bumbu var masēt visu ķermeni. Pārvelciet rotaļlietu pāri mazuļa rokām un kājām, gar muguru. Vērojot jūsu kustības, bērns attīstīs reakciju un koncentrēšanos. Un tad nāks koordinācija un veiklība – kad viņš sāks atņemt bumbu. Ezīšu bumbiņas ir piemērotas masāžai, lai stimulētu asinsriti un nodotu skābekli muskuļiem – muskuļu un skeleta sistēmas veselīgai attīstībai.
2) Paņemiet bumbiņas uz vannas istabu. Sensorās bumbiņas uzlabo vannošanās relaksējošo efektu. Spēlēšanās ar tām palīdz bērnam mazināt muskuļu sasprindzinājumu, paaugstinātu tonusu un mazināt negatīvās emocijas. Ļaujiet mazulim mest bumbiņu ūdenī, sist to ar plaukstu un mīcīt to rokās - jebkura mijiedarbība nomierinās psihozi un atslābinās ķermeni.
3) Jūsu piemērs. Kopīga spēlēšana ar bumbu palīdz uzlabot attīstošo efektu. Bērni labprāt atkārto pēc pieaugušajiem. Tāpēc, lai piesaistītu mazuli, parādiet viņam pamatkustības, kuras var veikt ar bumbu: kā to saspiest, ripināt un mest.
Piemēram: novietojiet bērna plaukstu uz bumbiņas un palīdziet viņam ritināt rotaļlietu pa grīdu vai galdu, viegli piespiežot no augšas ar roku. Pēc tam mēģiniet to darīt ar dažādām rokām vai abām vienlaikus.

Vecākajiem bērniem masāžas bumbas var izmantot šādas spēles:
1) Apsēdieties uz krēsla. Bumba ir iespiesta starp kājām. Nesaliekot ceļus, paceliet kājas un turiet tās šajā stāvoklī, nolaidiet tās, skaitot no 1 līdz 3;
2) Paņemiet masāžas bumbu ar kreiso roku un novietojiet to uz labās rokas plaukstas. Veiciet vingrinājumu, pārvietojot masāžas bumbu 8-10 reizes, mainot roku stāvokli. Vingrinājumu vispirms veic priekšā, pēc tam aiz muguras;
3) Sākuma pozīcija: masāžas bumba atrodas starp plaukstām. Ar otro roku ritiniet masāžas bumbiņu uz leju līdz vienas rokas pirkstu galiem, pēc tam uz augšu.Atkārtojiet šo vingrinājumu 6-8 reizes;
4) Novietojiet bumbu uz grīdas. Novietojiet vienu kāju uz bumbas. Otra kāja stingri atrodas uz grīdas. Sēdiet taisni, piespiediet muguru pret krēsla atzveltni. Lēnām ritiniet bumbu uz priekšu un atpakaļ ar kāju. Veiciet to pašu kustību ar otru kāju;
5) Sākuma stāvoklis: nolaidiet masāžas bumbu tā, lai tā būtu starp plaukstām, cieši saspiežot tās. Bērnam ir jāsajūt “adatas”, tad jāiztaisno pirksti un jātur bumba starp plaukstām. Šis vingrinājums jāatkārto 8-10 reizes;
6) Vingrinājumu sākam ar masāžas bumbiņas mešanu gaisā. Tad jums tā jānoķer ar abām rokām. Sarežģījums: metiet bumbu, sasitiet plaukstas un noķeriet, pēc tam metiet bumbu gaisā un apsēdieties;
7) Novietojiet masāžas bumbu uz labās rokas plaukstas aizmugures, pārklājiet to ar kreisās rokas plaukstu un lēnām uzvelciet masāžas bumbu uz labās rokas plaukstas. Turot masāžas bumbu šajā pozīcijā, velciet masāžas bumbu uz otru roku, palīdzot ar apļveida kustībām. Atkārtojiet šo vingrinājumu 6-8 reizes, mainot roku stāvokli.
8) Paņemiet masāžas bumbiņu vienā rokā, pārmetiet un noķeriet ar otro roku, viegli bumbu saspiežot. Šajā gadījumā ir svarīgi sajust "adatas". Ir nepieciešams saglabāt attālumu starp plaukstām apmēram 20–30 centimetrus. Šo vingrinājumu ieteicams atkārtot 6-8 reizes.
9) Novietojiet masāžas bumbu uz plaukstas. Sāciet veikt apļveida kustības uz visiem plaukstas pirkstiem, dodot priekšroku pulksteņrādītāja virzienam. Vispirms labās rokas darba virsma un tad kreisā roka. Pievērsiet uzmanību manāmajam plaukstu spiedienam. Veiciet šo vingrinājumu 8-10 reizes.
10) Novietojiet masāžas bumbu uz labās rokas plaukstas. Ar kreisās rokas pirkstu galiem pieskarieties masāžas bumbiņas “adatām”, pēc tam mainiet bumbas atrašanās vietu un pieskarieties bumbai ar labās rokas pirkstiem. Atkārtojiet šo vingrinājumu 8-10 reizes.
11) Sākuma pozīcija: sēžot uz krēsla. Apavi jānovelk. Vienai kājai jābūt stingri novietotai uz grīdas, otra kāja jāiztaisno uz priekšu ar izstieptiem pirkstiem. Paņemiet masāžas bumbu pretējā rokā no priekšā esošās kājas. Pēc tam ar roku sāciet pacelt bumbu pa kāju uz augšu. Viegli pārklājiet masāžas bumbiņu ar otru roku un turiet to rokās, skaitot līdz pieci, pēc tam nolaidiet to lejup kā pa slidkalniņu. Atkārtojiet vingrinājumu 3-4 reizes ar katru roku.

Attīstiet mazuļa spējas viegli un ar prieku!

SENSORĀS BUMBAS MŪSU KATALOGĀ