Mūsu daba ir skaista, taču šeit ir daudz lietainu dienu. Pastaiga lietū var būt ļoti jautra, bet, ja kādam tādos laikapstākļos nav vēlēšanās doties ārā, jautri var būt arī mājās! Šim nolūkam nav nepieciešami īpašie materiāli. Ir pietiekami daudz ikdienas priekšmetu, lai sniegtu bērnam (un jums) aizraujošu dienu un jautrību.Šeit ir dažas idejas:
  1. Mākslas aktivitātes. Galdu vai virtuves virsmu var pārvērst par īstu mākslas studiju. Nodrošiniet bērniem krāsas, krītiņus, papīru, līmi, šķēres un citus materiālus nelielu mākslas darbu radīšanai. :zīmēšanai, gleznošanai, griešanai un citiem rokdarbiem. Uzrunājot lietu aiz loga, var ieteikt darbu tēmu “Zemūdens pasaule” un aicināt bērnus zīmēt zivis, medūzas vai citas jūras radības. Ja jums ir vairāk laika, varat mēģināt kopā izgatavot dažus DIY (do-it-yourself) priekšmetus: Ziemassvētku vai Valentīna dienas rotājumus, dekorācijas jūsu mājām vai apsveikuma kartiņu mīļotajam.

  2. Graudaugi vai rīsi. Parādām bērnam dažādus pārtikas produktus, kas pieejami katrā virtuvē. Graudaugi, rīsi, krekeri, milti, cukurs, sāls, makaroni, kuskuss uc. Bērni var tos aptaustīt, redzēt, cik tie ir vaļīgi, smagi utt. Ļaujiet viņiem salīdzināt konsistenci un krāsu. Tad no šiem produktiem var kaut ko pagatavot. Bērns redzēs, kā graudaugi vai rīsi mainās gatavošanas procesā.

  3. Boulings ir visur. Bērni sakārto boulinga ķegļus dažādās formās (vispirms apli, tad gareniski, tad kvadrātu). Tad viņiem jāiet starp tapām, cenšoties tās neapgāzt. Tas prasa koncentrēšanos un uzmanību, bet ļaus praktizēt koncentrēšanos.

  4. Karsts-auksts. Mēs paslēpjam priekšmetu, par kuru iepriekš bija vienošanās ar bērnu. Bērns to meklē, klausoties norādes. Tikai “karstā un aukstā” norādes norāda preces atrašanās vietu. Jo tuvāk bērns atrodas objektam, jo ​​siltāks ir, un jo tālāk, jo vēsāks.

  5. Orķestris. Katli, burkas, vāki, stingra virve, kartona caurule, irbulīši, plastmasas pudele. Dodiet bērnam priekšmetu un parādiet viņam, ka viņš var ar to spēlēt un veidot ritmu. Pēc tam mainiet vienumus. Izveidojiet kopīgu ģimenes orķestri.

  6. Burvja soma. Atrodiet kopā vairākus priekšmetus (piemēram, bumbiņu, lelli, kluci, segu) un ievietojiet tos lielā somā. Bērni ieliek roku somā, neskatoties uz to, kas ir iekšā, un mēģina pēc taustes atpazīt, kas tas varētu būt.

  7. Teleportācija. Jums būs nepieciešams galds un liela sega. Pārējais ir jūsu radošums. Pārklājiet galdu ar segu, izveidojot telti. Padomājiet par to, kur jūs vēlētos doties savā sapņu ceļojumā. Meklējiet citus rekvizītus, kas jums varētu asociēties ar šo vietu, piemēram, dodoties uz pludmali, līdzi jāņem dvielis, brilles, bumba, saules aizsargkrēms. Rīkojieties tā, it kā jūs patiešām atrastos pludmalē: klausieties jūras skaņu, pasargājiet acis no saules. Pēc kāda laika mainiet galamērķi un dodieties uz pavisam citu vietu, piemēram, pārgājienā. Mājas kempings ir lielisks veids, kā radīt patiesu kempinga pieredzi, nedodoties ārā lietainā dienā. Viss, kas Jums nepieciešams, ir segas, spilveni, lukturīši un nedaudz iztēles! Telts iekšpusē varat lasīt piedzīvojumu grāmatas vai stāstīt baisus stāstus. Sagatavojiet arī tipiskas kempinga uzkodas, piemēram, zefīrus vai mini hotdogus. Atkal meklējiet rekvizītus un atkal sajūtiet atmosfēru. Izklaide, kas rosinās bērnos iztēli un ļaus sapņot.

  8. Mājas kinozāle. Atnesiet kinoteātri mājās. Skatieties savu iecienīto filmu visi kopā vai rīkojiet mini filmu maratonu ar savām iecienītākajām multfilmām. Sagatavojiet popkornu un dzērienus, lai filmas skatīšanās mājās būtu patīkamāka un īpašāka. Ļaujiet bērnam izvēlēties filmu, kuru viņš vēlētos redzēt, un pēc tam pirms filmas skatīšanās varat īsi apspriest sižetu vai varoņus. Laba ideja apvienot izklaidi ar angļu valodas apguvi ir skatīties filmu angļu valodā, lai jūsu bērns iepazītos ar svešvalodas skanējumu.

  9. Šķēršļu josla. Novietojiet uz grīdas čūskas formā salocītu segu, tad spilvenu, boulinga ķegļus (vienu uz pusmetru), tuneli (var izveidot no krēsliem, kas pārklāti ar palagu) un visbeidzot nolieciet virvi. Tas radīs šķēršļu joslu, kuru varēsiet veikt gan bērni, gan jūs! Mērķis ir iet pāri segai, uzlēkt uz spilvena, iet garām boulinga ķegļiem pa labi un pa kreisi, iziet cauri tuneli un visbeidzot lēkt pāri virvei. Izklaidējies kopā ar bērnu – varat veikt arī dažādus akrobātiskus trikus, piemēram, trasi šķērsot uz vienas kājas vai lēkt.

  10. Vientuļas zeķes. Pēc mazgāšanas mēs bieži atklājam, ka mums ir daudz neatbilstošu zeķu. Ko ar tām darīt? Tas būs lielisks pamats leļļu izgatavošanai. Vienkārši piešujiet pogas acīm un auduma sloksni mutei. Uzliekam gatavo zeķi uz rokas un mums ir tēls teātrim. Varat spēlēties ar lelles sejas izteiksmi un acu izmēru atkarībā no efekta, kuru vēlaties sasniegt. Mājas kinozāle paliks atmiņā daudz labāk nekā daudzas multfilmas televīzijā.

  11. Virtuves eksperimenti. Šī ir lieliska iespēja mācīties caur spēli. Kopā varat pagatavot vienkāršas receptes, piemēram, cepumus, sviestmaizes, smalkmaizītes vai salātus. Bērni var palīdzēt sajaukt sastāvdaļas un izrotāt. Piemēram, sarīkojiet savā virtuvē lielu “Meistarpavāra” konkursu, kurā lielie un mazie var sarīkot lielisku konkursu, lai noskaidrotu, kurš spēj pagatavot gardākos un skaistākos konditorejas izstrādājumus vai ēdienus. Protams, visi būs uzvarētāji!

  12. Galda spēles un puzles. Galda spēles un puzles ir lielisks veids, kā pavadīt laiku lietainā dienā. Izvēlieties ģimenes spēles, kas ir piemērotas visiem spēlētājiem, un izbaudiet sacensības kopā. Piemēram, ja mājās ir galda spēle Monopols, šī var būt arī lieliska iespēja mācīt mazajiem par finansēm un tirdzniecības noteikumiem.

  13. Lasīšana un stāstīšana. Izvēlieties savas iecienītākās grāmatas kopā ar bērnu un pavadiet laiku kopā lasot vai stāstot stāstus. Mudiniet savu bērnu uzdot jautājumus un dalīties savās domās par stāstiem, ko viņš lasa un dzird. Piemēram, jūs varētu izveidot ģimenes grāmatu klubu, kurā jūs kopā lasāt grāmatas un pārrunājat tās pēc katras nodaļas.

    Lietus nav iemesls garlaicībai, vai ne?