Kā izvēlēties cepuri?

Vislabākā mazuļa cepure ir tā, kas lieliski pieguļ galvai: tā nekur nespiež un nekarājas. Kas ir mīksta un “nekož”, labi saglabā formu, nestaipās, nesaraujas, neizbalē. Cepure, kurā ir silti aukstumā vai nav karsti vasarā. Turklāt tai ir pievilcīgs izskats, kas atbilst modes tendencēm, ērts piegriezums un aktuāla krāsa vai raksts.

Optimāli ir izvēlēties bērna cepuri pielaikošanas procesā, ja tas nav iespējams, tad pirms pirkšanas ir jānosaka vēlamais izmērs. Bērna galvas apkārtmērs, mērot centimetros, ir vienāds ar uz birkas norādīto galvassegas izmēru. Mērījumus veikt ir viegli: lenti pārvilk virs ausīm, uzacīm, caur pakausi izliektākajā vietā, pārāk nesavelkot. Maziem bērniem no dzimšanas līdz 1 gadam galvas apjoms palielinās par 5 izmēriem. Vidēji no 36 līdz 48. Līdz ar to galvas sega, ko iegādājāties pirms 2 mēnešiem, jau var būt par mazu. Ņemot to vērā, ir skaidrs: mazam bērnam ir vērts ņemt cepuri par izmēru lielāku, pretējā gadījumā viņš no tās ļoti ātri izaugs. Bet, ja jūsu mazulis jau ir sasniedzis 2 gadu vecumu un vairāk, varat izvēlēties modeli pēc faktiskā izmēra - tas kalpos jūsu dēlam vai meitai vismaz gadu vai divus. Izmērs jāizvēlas tā, lai cepure neslīdētu uz leju bērnam pa pieri.

Izvēloties cepuri aukstajai sezonai, jāņem vērā pāris svarīgi punkti. Jaundzimušie un mazuļi, kā zināms, ir jāģērbj pēc principa “plus viens slānis”. Un cepures gadījumā tas noved pie tā, ka vispirms jāuzliek apakšcepure un tikai pēc tam pamata cepure. Un vecākiem bērniem, izvēloties cepuri, atcerieties par virsjaku: vai tai ir kapuce? Ja tāda ir un pat vēja un lietus necaurlaidīga, tad tas nozīmē, ka cepuri izvēlēties var plānāk: ja tiešām slikti laikapstākļi, ar kapuci var papildus pasargāt galvu. Starp citu, paturiet prātā, ka pat plānā vepurē bērna galva var stipri svīst. Un tas ir saistīts nevis ar galvassegu, bet gan ar ... pārlieku siltu apģērbu. Ja galvenais tērps ir izvēlēts par siltu, “lai tas noteikti nesasaltu”, mazulim nav labāk. Pārkaršana noved pie slapjām drēbēm - un tas ir tiešs ceļš uz saaukstēšanos. Tāpēc noteikti samērojiet ne tikai cepuri, bet arī visas bērna drēbes ar faktiskajiem apstākļiem uz ielas!

Kad vasarā nepieciešama cepure: uzvelciet vasaras cepuri bērnam līdz 3-5 gadu vecumam trīs gadījumos:
1. Ārā ir +17 un mazāk, un tajā pašā laikā ir vējains, apmācies, līst lietus.
2. Ārā ir vējains, un bērnam ir problēmas ar ausīm: vidusauss iekaisums, komplikācijas pēc SARS.
3. Temperatūra ir zem +20 grādiem, un jums ir jaundzimušais. Viņam vajadzīga plāna kokvilnas cepure, jo zīdaiņiem termoregulācijas mehānismi ir sliktāki nekā pieaugušajiem.
Un karstumā/saulainā laikā galvassega ir nepieciešama visiem - gan bērniem, gan pieaugušajiem!
Ir labi, ja vasaras cepure ir izgatavota no dabīgiem materiāliem (kokvilnas un analogiem). Tie ir viegli un elpojoši, lai mazulis nesvīstu. Ja sastāvā ir neliels procents sintētiskā materiāla, tad cepure izstaipīsies un labāk sēdēs uz galvas, kā arī izturēs vairāk mazgāšanas un saglabās formu.
Lai bērnam būtu lielāka vēlme uzvilkt un valkāt cepuri, izvēlieties modeli, kas viņam netraucēs un, protams, patīks. Labai cepurei jābūt gandrīz nemanāmai. Izvēloties cepuri, kurā bērns dosies uz bērnudārzu, pievērsiet uzmanību aizdarei. Vai bērns ir spējīgs ar to tikt galā?
 
Ceram, ka šie daži padomi palīdzēs Jums izvēlēties tik svarīgu bērnu apģērba elementu.
 
Uz kataloga sadaļu CEPURES UN GALVAS SEGAS
.