BĒRNA DIENAS REŽĪMS

Pastāvīgs bērna dienas režīms ir viņa pareizas attīstības un labsajutas priekšnoteikums. Jāatceras, ka darbs ar bērna dzīves ritma noteikšanu sākas no viņa dzimšanas brīža. Pirmie mēneši ir pat izšķiroši, jo tad bērns uzzina, kā darbojas dienas un nakts mehānisms. Tātad sākumā jaundzimušais tikai atšķir, kad gulēt un kad iesaistīties nedaudz savadākās aktivitātēs. Tikai laika gaitā mazulis apgūst dažādu darbību secību, kas seko viena pēc otras. Visbiežāk pirmais ieradums ir vakara rutīna, kad vienā un tajā pašā laikā notiek vannošanās, tad kopšana, pārģērbšanās, barošana un gulēšana. Katra nākamā nedēļa dod bērnam jaunus dzīves modeļus, t.i., kad notiek pastaiga, cikos ir barošana vai kad ir laiks rotaļām. Tāpat bērns atceras, kurš ar viņu visbiežāk veic noteiktas darbības. Šāda veida stabilitāte un atkārtošanās ietekmē ne tikai vecāku komfortu, bet arī mazuļa drošības sajūtu, kurš zina, kādā brīdī noteiktie pārdzīvojumi un emocijas viņu pavadīs. Pateicoties tam, mēs izvairāmies no lieka stresa, satraukuma un vilšanās bērnā.

Izstrādātā rutīna ļauj arī mazulim pierast pie vides un pamazām apgūt jaunas prasmes. Ja bērna dzīvē valda haoss un viņam nemitīgi jāvelta enerģija adaptācijai, ir grūti sagaidīt, ka viņš būs gatavs piedalīties dažādās citās vecāku ierosinātās aktivitātēs. Īpaša uzmanība jāpievērš ļoti jūtīgiem un alerģiskiem bērniem, kuri asi reaģē uz jebkādu kairinājumu. Jebkuras izmaiņas viņu grafikā var izraisīt viņu satraukumu, neapmierinātību un pat fiziskas problēmas, piemēram, sāpes vēderā vai galvassāpes.

Protams, daudzas situācijas ir atkarīgas arī no faktoriem, kurus mēs nevaram ietekmēt, piemēram: bērna veselība, laikapstākļi vai ceļojumi. Tomēr ir svarīgi, lai pēc novirzes no režīma notiktu atgriešanās pie ierastā grafika. Pateicoties tam, mazulis pamanīs, ka īslaicīgas izmaiņas nenozīmē pilnīgu atteikšanos no ieradumiem.

Neaizmirstiet! Iepazīstinot bērnu ar pastavīgo dienas plānu, jums jābūt pacietīgiem. Ne katra diena sanāks, un ne viss izdosies kā plānots, taču nepadodieties. Dažiem mazuļiem ir nepieciešams vairāk laika, savukārt citi ļoti ātri pielāgojas režīma noteikumiem, taču neapšaubāmi, ka pieliktās pūles dos gaidīto rezultātu un jūsu bērns attīstīsies pareizajā tempā.

Paldies par rakstu firmas “BABYONO” ekspertiem!

.