Daži padomi labākam bērna miegam

Mums visiem ir nepieciešams pareizais miega daudzums. Tomēr bērniem tas ir visvairāk vajadzīgs. Pateicoties miegam, ķermenis atjaunojas un ir gatavs tālākai attīstībai. Vecāki labi apzinās, ka miegs ir svarīgs dzīves aspekts. Bērns jāmāca regulāri gulēt pietiekami daudz stundu. Pirmie dzīves mēneši ir pārbaudījums gan vecākiem, gan mazulim. Īpaši tas attiecas uz nakti. Ir vērts ieviest vakara rituālus, kas parādīs bērnam, ka ir pienācis laiks atpūsties un gulēt.

Lielisks piemērs ir vannošana katru vakaru vienā un tajā pašā laikā. Tas būs signāls bērnam, ka ir pienācis laiks nomierināties. Izklaidi vannā var izmantot jaunu iemaņu apguvei ar īpašām rotaļlietām. Vannošana ir arī svarīga saiknes veidošana starp mazuli un vecāku.

Pēc vannošanās lieliski noder dvielis ar kapuci, kurā var ietīt bērnu.

Lai bērns labi gulētu, ir vērts parūpēties par apģērbu, kas izgatavots no atbilstošiem materiāliem: tiem jābūt mīkstiem, tautei patīkamiem un nesaturošiem nekādus elementus, kas var kairināt bērna ādu. Nepiemērots apģērbs var neļaut bērnam mierīgi gulēt.

Vēl viens laba mazuļa miega aspekts ir pareizi apstākļi telpā. Temperatūrai istabā jābūt optimālai, t.i. 16-20 grādu robežās. Tāpat ir vērts parūpēties par telpas skaņas izolāciju, lai nekādi trokšņi netraucētu bērnam gulēt. Bērna atpūtu nedrīkst traucēt gaisma – dabiskā vai no ielas lampas. Daudzās situācijās, īpaši vasarā un pavasarī, lieliski noder moskītu tīkls, kas pasargās bērnu no kukaiņu kodumiem un nodrošinās mierīgu miegu.

Mierīgu miegu var nodrošināt arī muzikāls karuselis gultiņai un ierīce, kas izstaro baltā trokšņa skaņu un ar bērnam pievilcīgu izskatu.

Vēl viens elements, kas ļaus jūsu mazulim labi gulēt, ir pārvalks. Šeit katram vecākam jāatrod, kas bērnam ir vislabākais. Jūs varat iemidzināt mazuli speciālā guļammaisā, apsegt ar gultas veļu vai speciālo ietinamo sedziņu (SWADDLE). Bērnu segai jābūt no dabīga materiāla, mīkstai un patīkamai taustei. Ir vērts pievērst uzmanību segas termoregulācijas un pretalerģiskām īpašībām. Sega nedrīkst būt pārāk bieza, lai mazulim nebūtu pārāk karsti.

Gulēt visu nakti ir daudzu vecāku sapnis. Ir vērts parūpēties, lai jaundzimušajam būtu atbilstoši apstākļi gulēšanai. Liela nozīme ir izvēlētajai telpai un izmantotajiem audumiem. Neaizmirsīsim veidot ikdienas vakara rituālus – pieņemt vannu, kopā izlasīt vai noklausīties mierīgu mūziku, vērot zvaigznes no projektora. Tas viss ne tikai rada apstākļus labam miegam, bet arī stiprina saikni starp bērnu un vecākiem.

.