AIZLIKTS DEGUNS :(

Ja mazulim ir aizlikts deguns, viņam būs grūti normāli ēst, gulēt un elpot.Izmantojot deguna aspiratoru, tiek daudz ātrāk un efektīvāk atbrīvoties no izdalījumiem, nebojājot deguna gļotādu un tādējādi atvieglojot mazulim elpošanu, uzlabojot viņa pašsajūtu.
Ierīces galvenās priekšrocības:
-ļauj ātri izārstēt iesnas;
-samazina iespējamo komplikāciju risku;
-atvieglo elpošanu alerģisku reakciju gadījumā;
-var lietot no dzimšanas.
 
Mūsdienās pārdošanā var atrast vairāku veidu bērnu aspiratorus.
Populārākie modeļi:
* Manuālais klasiskais balonveidīgs aspirators izskatās pēc šļirces ar mīkstu uzgali. Lietojot manuālo aspiratoru, balons ir viegli jāsaspiež, lai no tā iznāk gaiss, aspiratora galu ielikt bērna degunā. un lēnām atlaist balonu. Tāds aspirators izsūc tikai nelielu izdalījumu daudzumu. Lai pilnībā iztīrītu degunu, būs nepieciešamas vairākas pieejas. Ir jāuzmanās, lai, ievietojot galu, nesabojātu gļotādu.
* Iemutis jeb mehāniskais aspirators sastāv no caurules, caurspīdīga rezervuāra gļotām un filtra. Darbības princips ir vienkāršs: pieaugušais ievieto caurules galu bērna degunā un iesūc gaisu. Šāda ierīce ir drošāka bērnam un efektīvāka.
* Elektriskie aspiratori ir visdārgākie, bet arī tehniski vismodernākie modeļi. Tie ir saudzīgi pret bērnu degunu, ātri un precīzi izsūc tā gļotādu saturu un ir piemēroti jūtīgiem aizbildņiem.
 
.